31 липня 2012 року відбулась прес-конференція на тему співпраці Міністерства екології та природних ресурсів України із міжнародною зоозахисною організацією «FOURPAWS» (4 лапи) з нагоди початку реалізації другого етапу робіт в Україні.

Заступник Міністра екології та природних ресурсів України – керівник апарату Дмитро Мормуль під час прес-конференції повідомив, що Мінприроди, відповідні центральні органи виконавчої влади у співпраці з громадськими організаціями системно проводять роботу, спрямовану на виконання Закону України"Про захист тварин від жорстокого поводження", прийнятого у 2006 році.

Офіційна позиція Уряду України і Мінприроди була і полягає у вирішенні проблеми безпритульних тварин саме цивілізованим шляхом, тому зараз активно виконуються заходи, спрямовані на розвиток мережі притулків для бездомних тварин по всій Україні.

Також заступник Міністра зазначив, що усвідомлюючи складний стан популяції бурого ведмедя в Україні, Міністерство екології та природних ресурсів України вживає всіх можливих заходів для збереження цього виду. На сьогодні створено Центр реабілітації ведмедів на базі Національного природного парку "Синевир" і забезпечення збереження популяції бурого ведмедя в Україні є одним із пріоритетів державної політики з питань охорони тваринного світу, що знайшло своє підтвердження в Національному плані дій з охорони навколишнього природного середовища.

«Завданнями реабілітаційного центру є: збільшення кількості особин бурого ведмедя на території національного природного парку, створення умов для їх лікування та здійснення реабілітаційних заходів, вивчення етологічних особливостей тощо. Такий центр створено на території України вперше і він відкриває можливості для проведення реабілітаційних заходів для бурого ведмедя та, в подальшому, сприятиме створенню подібних центрів з реабілітації та відтворення інших рідкісних та зникаючих видів тварин», - поінформував Дмитро Мормуль. 

У свою чергу Керівник проекту «FOURPAWS» в Україні - Амір Халіл зазначив, що суттю другого етапу є новий напрямок роботи організації в Україні: «Протягом усього періоду роботи в Україні наша організація здійснювала здебільш відлов та стерилізацію безпритульних тварин (собак), тепер ми беремо на себе зобов’язання відшукувати, стерилізувати та проводити курс реабілітації для інших тварин, що проживали в неналежних умовах. Зокрема, йдеться про ведмедів, які мешкали у приватних звіринцях»

Дмитро Мормуль висловив підтримку ініціативам  активістів Благодійного фонду «Чотири лапи» за їхню щиру турботу про тварин. «Сподіваємося спільними зусиллями досягти позитивних результатів не лише у збереженні популяції бурих ведмедів, але й у зміні ставлення людей до братів наших менших, що мешкають поруч і потребують нашої любові», - зазначив заступник Міністра.

Законодавство
Офіційно визнані Рамсарською конвенцією
Кременчуцькі плавні
Черемське болото
Аквально-скельний комплекс Карадагу
Аквально-скельний комплекс мису Казантип
Аквально-прибережний комплекс мису Опук
Дніпровсько-Орільська заплава
Великий Чапельський під
Поліські болота
Пониззя річки Смотрич
Озеро Синевир
Заплава Десни
Болотний масив Переброди
Бакотська затока
Шацькі озера
Заплава річки Стохід
Заплава річки Прип’ять
Центральний Cиваш
Тендрівська затока
Східний Сиваш
Обитічна коса та Обитічна затока
Молочний лиман
Крива затока та Крива коса
Каркінітська та Джарилгацька затоки
Гирло річки Берди, Бердянська затока та Бердянська коса
Білосарайська коса та Білосарайська затока
Ягорлицька затока
Тилігульський лиман
Північна частина Дністровського лиману
Озеро Сасик
Озеро Кугурлуй
Озеро Картал
Межиріччя Дністра і Турунчука
Кілійське гирло
Дельта Дніпра
Cистема озер Шагани-Алібей-Бурнас
Перспективні угіддя
Печера Дружба
Ріка Дністер
Долина нарцисів
Витоки ріки Прут
Витоки р. Погорілець
Верхове болото “Надсяння”
Бурштинське водосховище
Aтак – Боржавське
Клебан-Бик
Верхів’я Каховського водосховища
Біленько-розумовські плавні
Cіверськодонецька заплава
Сульська затока
Партнери

This text will be replaced

ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

03035, м. Київ,
вул. Митрополита Василя Липківського, 35
 
Громадська приймальня
Телефон:
(044) 206-33-02
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Президент
Уряд
Верховна Рада
 
 
СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГЕОПОРТАЛ