13 липня 2012 року в м. Бухарест (Румунія) завершила роботу 11-а сесія Конференції Договірних сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція, 1979) у складі 162 країн світу.
Українська делегація згідно з дорученням Кабінету Міністрів України та Міністра екології та природних ресурсів, повноваженнями, наданими Міністерством закордонних справ, складалася з представників Мінприроди та Посольства України в Румунії.
За результатами роботи Конференції було дано позитивну оцінку діяльності України щодо виконання вимог Рамсарської конвенції, закрито всі справи щодо порушень на територіях водно-болотних угідь міжнародного значення «Дельта річки Дніпро», «Північної частини Дністровського лиману», «Тендрівської затоки», «Ягорлицької затоки», «Озера Сасик», а також справи щодо «Кілійського гирла», яка була відкрита з 2004 року з ініціативи Румунської сторони у зв’язку з відновленням Україною судноплавства в українській частині дельти Дунаю.
Згідно з домовленостями з Секретаріатом Рамсарської конвенції найближчим часом будуть доопрацьовані 13 інформаційних описів нових водно-болотних угідь міжнародного значення, які були надані до Секретаріату після схвалення Кабінетом Міністрів України.
Делегація взяла активну участь у розгляді та наданні пропозицій щодо проектів резолюцій та рекомендацій 11-ї сесії Конференції Сторін Рамсарської конвенції, огляді стану реалізації конвенції на глобальному рівні; обговоренні звіту про виконання Програми у рамках конвенції з розвитку комунікацій, освіти, участі та поінформованості громадськості (СЕРА) на 2009-2015 роки тощо.
Українська делегація провела низку двосторонніх та багатосторонніх зустрічей з представниками делегацій Румунії, Молдови, Росії, Білорусі, країн Чорноморського регіону тощо.
За результатами нарад досягнуто домовленості щодо спільних подальших заходів стосовно:
· створення спільного білатерального українсько-румунського водно-болотного угіддя міжнародного значення в дельті річки Дунай;
· активізації роботи Чорноморської регіональної ініціативи щодо водно-болотних угідь та проведення наради країн-членів цієї ініціативи в жовтні цього року в Туреччині;
· проведення чергової наради в рамках Угоди між міністерствами довкілля України, Румунії та Республіки Молдова про співробітництво в зоні природоохоронних територій у дельті Дунаю та пониззі річки Прут;
· підготовки пропозицій щодо створення на базі українсько-румунського біосферного резервату «Дельта Дунаю» українсько-румунсько-молдавського біосферного резервату в дельті Дунаю та пониззі Прута тощо.
Українська делегація під час роботи 11-ї сесії Конференції представила делегатам здобутки у сфері збереження водно-болотних угідь та природно-заповідного фонду України.
Члени Секретаріату Рамсарської конвенції та офіційних делегацій відзначили високий рівень підготовки та представлення демонстраційних матеріалів на виставковому стенді Міністерства екології та природних ресурсів України, а також роздаткового матеріалу, який надавався всім делегатам.