13 липня 2012 року в м. Бухарест (Румунія) завершила роботу 11-а сесія Конференції Договірних сторін Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція, 1979) у складі 162 країн світу.

Українська делегація згідно з дорученням Кабінету Міністрів України та Міністра екології та природних ресурсів, повноваженнями, наданими Міністерством закордонних справ, складалася з представників Мінприроди та Посольства України в Румунії.

За результатами роботи Конференції було дано позитивну оцінку діяльності України щодо виконання вимог Рамсарської конвенції, закрито всі справи щодо порушень на територіях водно-болотних угідь міжнародного значення «Дельта річки Дніпро», «Північної частини Дністровського лиману», «Тендрівської затоки», «Ягорлицької затоки», «Озера Сасик», а також справи щодо «Кілійського гирла», яка була відкрита з 2004 року з ініціативи Румунської сторони у зв’язку з відновленням Україною судноплавства в українській частині дельти Дунаю.

Згідно з домовленостями з Секретаріатом Рамсарської конвенції найближчим часом будуть доопрацьовані 13 інформаційних описів нових водно-болотних угідь міжнародного значення, які були надані до Секретаріату після схвалення Кабінетом Міністрів України.

Делегація взяла активну участь у розгляді та наданні пропозицій щодо проектів резолюцій та рекомендацій 11-ї сесії Конференції Сторін Рамсарської конвенції, огляді стану реалізації конвенції на глобальному рівні; обговоренні звіту про виконання Програми у рамках конвенції з розвитку комунікацій, освіти, участі та поінформованості громадськості (СЕРА) на 2009-2015 роки тощо.

Українська делегація провела низку двосторонніх та багатосторонніх зустрічей з представниками делегацій Румунії, Молдови, Росії, Білорусі, країн Чорноморського регіону тощо.

За результатами нарад досягнуто домовленості щодо спільних подальших заходів стосовно:

· створення спільного білатерального українсько-румунського водно-болотного угіддя міжнародного значення в дельті річки Дунай;

· активізації роботи Чорноморської регіональної ініціативи щодо водно-болотних угідь та проведення наради країн-членів цієї ініціативи в жовтні цього року в Туреччині;

· проведення чергової наради в рамках Угоди між міністерствами довкілля України, Румунії та Республіки Молдова про співробітництво в зоні природоохоронних територій у дельті Дунаю та пониззі річки Прут;

· підготовки пропозицій щодо створення на базі українсько-румунського біосферного резервату «Дельта Дунаю» українсько-румунсько-молдавського біосферного резервату в дельті Дунаю та пониззі Прута тощо.

Українська делегація під час роботи 11-ї сесії Конференції представила делегатам здобутки у сфері збереження водно-болотних угідь та природно-заповідного фонду України.

Члени Секретаріату Рамсарської конвенції та офіційних делегацій відзначили високий рівень підготовки та представлення демонстраційних матеріалів на виставковому стенді Міністерства екології та природних ресурсів України, а також роздаткового матеріалу, який надавався всім делегатам.

Законодавство
Офіційно визнані Рамсарською конвенцією
Кременчуцькі плавні
Черемське болото
Аквально-скельний комплекс Карадагу
Аквально-скельний комплекс мису Казантип
Аквально-прибережний комплекс мису Опук
Дніпровсько-Орільська заплава
Великий Чапельський під
Поліські болота
Пониззя річки Смотрич
Озеро Синевир
Заплава Десни
Болотний масив Переброди
Бакотська затока
Шацькі озера
Заплава річки Стохід
Заплава річки Прип’ять
Центральний Cиваш
Тендрівська затока
Східний Сиваш
Обитічна коса та Обитічна затока
Молочний лиман
Крива затока та Крива коса
Каркінітська та Джарилгацька затоки
Гирло річки Берди, Бердянська затока та Бердянська коса
Білосарайська коса та Білосарайська затока
Ягорлицька затока
Тилігульський лиман
Північна частина Дністровського лиману
Озеро Сасик
Озеро Кугурлуй
Озеро Картал
Межиріччя Дністра і Турунчука
Кілійське гирло
Дельта Дніпра
Cистема озер Шагани-Алібей-Бурнас
Перспективні угіддя
Печера Дружба
Ріка Дністер
Долина нарцисів
Витоки ріки Прут
Витоки р. Погорілець
Верхове болото “Надсяння”
Бурштинське водосховище
Aтак – Боржавське
Клебан-Бик
Верхів’я Каховського водосховища
Біленько-розумовські плавні
Cіверськодонецька заплава
Сульська затока
Партнери

This text will be replaced

ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

03035, м. Київ,
вул. Митрополита Василя Липківського, 35
 
Громадська приймальня
Телефон:
(044) 206-33-02
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Президент
Уряд
Верховна Рада
 
 
СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГЕОПОРТАЛ